Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,95 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Antarktída - tučňiaci cisárski

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309765
Cena od: 14 419 €
Príplatky od: 589 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.11.2024 18 dní First Minute 14 419 € +589 € odlet: Praha letecká
17.11.2024 18 dní First Minute 14 419 € +589 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ushuaia cez Buenos Aires.

2: BUENOS AIRES - USHUAIA
Prílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocľah v Ushuaia.

3: USHUAIA
Raňajky. Možnosť návštevy Národného parku Tierra del Fuego, nalodenie na expedičný ľadoborec a plavba prielivom Beagle smerom na juh.

4 - 5: DRAKOV PRIELIV
Plavba cez Drakov prieliv. Počas celej plavby prebieha na lodi populárny odborný program s polárnickou tematikou (prednášky, filmy, videoprojekcia, odborné komentáre k navštíveným lokalitám, procesom, histórii). Možno tiež pozorovať morské vtáctvo - niekoľko druhov albatrosov (medzi nimi aj najväčšieho lietajúceho vtáka na svete - albatrosa sťahovavého), fulmarov ľadových.

6: ANTARKTÍDA - WEDELLOVO MORE
Vplávanie do Wedellovho mora, ak podmienky dovolia, vystúpenie na Antarktickom polostrove pri Brown Bluff. Počas plavby Weddellovým morom sa postupne môžu objavovať mohutné ľadové kryhy pripomínajúce obrovské stolové dosky - pre oblasť na východ od Antarktického polostrova typický úkaz. Na mnohých by hravo pristáli veľké dopravné lietadlá, na niektoré by sa bez problémov vošlo mesto s veľkosťou Prahy. Doposiaľ vôbec najväčšia ľadová kryha mala rozlohu 31.000 km2; bola teda väčšia ako Belgicko.

7 - 8: ANTARKTÍDA - KOLÓNIA TUČNIAKOV CISÁRSKYCH
Tieto dva dni sú vyhradené na výsadok helikoptérou ku kolónii tučniakov cisárskych na ostrove Snow Hill Island. Dosiahnutie kolónie je možné len pomocou helikoptéry, ktorej prevádzka je však závislá na prírodných silách. Ak príroda dovolí, kapitán nájde vhodnú pozíciu pre začatie výsadku ku kolónii tučniakov. Let trvá cca 15 minút (kapacita helikoptéry je 6 osôb). Miesto pristátia je vždy veľmi starostlivo vybrané najmä s ohľadom na nerušený život kolónie. Po pristátí je preto nutné ísť pešo cca 45 minút k samotnej kolónii. Poznámka: Vzhľadom k odlúčenosti lokality je prevádzka helikoptéry či uskutočnenie výsadkov bez záruky. Rozhodujúcim faktorom sú vždy aktuálne poveternostné a iné podmienky a jedinou prioritou je bezpečnosť všetkých zúčastnených. O konaní výsadkov rozhodne vedúci expedície či kapitán plavidla.

9: ANTARKTÍDA - OSTROVY WEDDELLOVHO MORA
Pokiaľ budú výsadky helikoptérou ku kolónii tučniakov cisárskych úspešné, nasledujú plánované výsadky na ostrovy vo Weddellovom mori, alebo na Antarktickom polostrove. Na ostrovoch Devil Island a Brown Bluff žijú dravé chaluhy, fulmary, a tiež tučňiaky krúžkové a oslie, ktoré v porovnaní s najväčšími tučniakmi cisárskymi dorastajúcimi až 120 cm, vyzerajú maličkí. Na ostrove Vega Island je významná prítomnosť sedimentov z obdobia kriedy, a boli tu nájdené mnohé veľmi zachovalé skameneliny prehistorických jašterov. Na 2 km vzdialenom ostrove Jamesa Rossa stojí česká Mendelova polárna stanica. Ak výsadky za tučniakmi v deň 7. a 8. nebudú úspešné, nasleduje v tento deň ďalší pokus - výsadok na Snow Hill Island.

10: ANTARKTÍDA - HALF MOON ISLAND
Výsadok na ostrove Half Moon Island, kde sa vyskytujú tučniaky oslie a uzdičkové, tulene Weddellove a nosáči sloní. Následne popoludní posledný výsadok v zátoke Pendulum Cove na malom vulkanickom ostrovčeku Deception Island.

11 - 12: DRAKOV PRIELIV
Plavba na sever Drakovým prielivom.

13: USHUAIA - BUENOS AIRES
Vylodenie v Ushuaii, prelet do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

14: BUENOS AIRES
Prehliadka mesta, kde sa zrodilo svetoznáme tango, vrátane ústredného námestia Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácom, ktorý vďaka svojej ružovkastej farbe dostal prezývku Casa Rosada, najširšej ulice sveta Avenidy de 9 Julio, Obelisku republiky a budovy Opery a luxusnej pešej nákupnej zóny Avenidy de Florida. Nocľah v Buenos Aires.

15: BUENOS AIRES
Raňajky. Voľný deň v Buenos Aires, večer predstavenie argentínskeho tanga s večerou v národnom štýle.

16: ODLET Z BUENOS AIRES
Odlet z Buenos Aires.

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Fakultatívne príplatky (prípadne zľavy pri vyššom počte osôb v kajute):
príplatok za kajutu kategórie Twin - veľké okno, kajutu Deluxe a kajutu Superior - NA VYŽIADANIE
príplatok za 1/1 kajutu Twin Private - malé okno - 6.500,- EUR/osoba
zľava za ubytovanie v zdieľanej 3 alebo 4 lôžkovej kajute - NA VYŽIADANIE

Na tento zájazd sa nevzťahujú žiadne zľavy!

Poznámka: vzhľadom na expedičný charakter cesty je program orientačný a konkrétna trasa, jej časti alebo jej poradie sa môžu meniť na základe aktuálnych poveternostných, ľadových a iných podmienok. Rozhodujúce slovo má vždy kapitán lode!

Poznámka: každý účastník expedície zahŕňajúcej lety vrtuľníkom berie na vedomie, rozumie jej a súhlasí s podmienkou, že čo sa týka predpokladaných letov - ich konanie nemožno nijako garantovať, ani jednotlivé letové sekvencie, a taktiež nemožno garantovať ani akýkoľvek konkrétny počet uskutočnených letov. Rozhodujúce slovo má vždy kapitán plavidla a piloti helikoptér!

LOĎ ORTELIUS:
Loď Ortelius bola postavená pre výskumné účely Ruskej akadémie vied. Po doslúžení ako vedecké plavidlo prešla loď v rokoch nákladnou kompletnou rekonštrukciou tak, aby spĺňala všetky súčasné technické aj bezpečnostné normy a zároveň vyhovovala expedičnému charakteru zájazdu. Všetky kajuty majú príslušenstvo, väčšina dvojlôžkových kabín je vybavená poschodovými posteľami. Dôležitým aspektom je ľadoborcová klasifikácia UL1 / 1A, čo lodi umožňuje pohyb v letnom a jesennom období vo vodách zamrznutých jednoročným ľadom.

Spoločné priestory:
Salón s barom a knižnicou, z ktorého je výborný výhľad na scenérie na trase, reštaurácia, prednášková sála, na vonkajších palubách lodi je tiež možné si pohodlne vychutnávať prírodné krásy počas trasy.

Technické údaje o lodi:
Dĺžka 91 m; šírka 17,6 m; ponor 5,8 m; hrubý objem 4.575 t; pohon - 6 kombinovaných elektrodieselových motorov; maximálna rýchlosť 14,3 uzlov; ľadoborcová klasifikácia UL1 (= 1A).
Posádka - cca 48 osôb (podľa obsadenia).
Maximálny počet cestujúcich - 116 osôb.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu na trase Praha - Buenos Aires – Ushuaia a späť s medzipristátiami (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
prístavné taxy
lodnú dopravu podľa itineráru na lodi Ortelius
ubytovanie v dvojlôžkovej kajute Twin Private s malým oknom a plnou penziou
3 x nocľah v Buenos Aires s raňajkami v hoteli kategórie 4*
1 x nocľah v Ushuaia s raňajkami v hoteli kategórie 4*
1 x večerný program v Buenos Aires?

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 589,- EUR
prepitné a osobnú útratu
fakultatívne výlety
služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)