Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Tajuplné Rumunsko

Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1276693
Cena od: 379,05 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.05.2023 5 dní First Minute 379,05 € +0 € autobusová
26.06.2023 5 dní First Minute 379,05 € +0 € autobusová
21.08.2023 5 dní First Minute 379,05 € +0 € autobusová
25.09.2023 5 dní First Minute 379,05 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis:
Oradea • Turda • Mediáš • Sighisoara • Brašov • Sinaia • Sibiu • Alba Iulia • Hunedoara

Program:

1. deň:
odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách NON STOP cez Maďarsko do Rumunska. Príchod do mesta Oradea (Veľký Varadín) – prehliadka centra mesta (divadlo, synagóga, hotel Čierny orol), presun do mesta Turda, ubytovanie.

2. deň:
raňajky, návšteva soľnej bane Salina Turda – viac než 100 metrov pod zemou ukrýva unikátny svet, ktorý očarí každého návštevníka. Prehliadka opevnených kostolov v oblasti mesta Mediáš, z ktorých najzaujímavejší je Biertan (UNESCO) – impozantný opevnený gotický kostol. Návšteva stredovekého mestečka Sighisoara (UNESCO) – prehliadka centra mesta (Hodinová veža s orlojom, pravoslávna katedrála, citadela, rodný dom svetoznámeho Draculu). Presun do mesta Brašov, ubytovanie.

3. deň:
raňajky, odchod do horského mestečka Sinaia, kde sa nachádza zámok Peleš – bývalé letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Prehliadka zámku, ktorý je považovaný za majstrovské dielo a patrí medzi najkrajšie zámky v Európe. Návšteva romantickému hradu Bran, ktorý je známy ako ,,Draculov hrad“ zo 14. storočia, obklopený krásnou veľkou záhradou. Presun do Brašova - jedno z najnavštevovanejších miest v Rumunsku, ktoré založil Rád nemeckých rytierov už v roku 1211. Prehliadka historického centra s Čiernym kostolom, návrat na ubytovanie.

4. deň:
raňajky, presun do Sibia (UNESCO) – prehliadka tohto stredovekého mesta obklopeného hradbami (Veľké a Malé námestie, veža a Palác Brukenthal, Most Klamárov). Návšteva mesta Alba Iulia, ktorého hlavnou dominantou je hviezdicovitá pevnosť a ktoré je mnohými považované za hlavné mesto Rumunska, ubytovanie.

5. deň:
raňajky, presun do mesta Hunedoara, ktorému dominuje najväčšia rumunská gotická stavba – Korvínov hrad. Krásne zachovaná stavba ponúka honosnú Rytiersku sálu, Radnú miestnosť, kaplnku, pôsobivý padací most, vysoké opory, vnútorné nádvoria a viac ako 50 miestností, ktoré sú preslávené stredovekým umením a nábytkom. V neskorších večerných hodinách príchod na Slovensko.


Stravovanie:
raňajky

Doprava:
autobusová

Zľavy:
Zľava SENIOR 55+: -3%/osoba. Zľava verný klient: -3%/osoba.

Poznámky:
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.