Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,20 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Rumunskom a Moldavskom s pobytom pri Čiernom mori

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1164182
Cena od: 529 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.08.2021 10 dní 529 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Mnohí cestovatelia ktorí sa vracajú po potulkách z Rumunska či Moldavska sú doslova nadšení týmito krajinami. Tak prečo by sme neskúsili sa tam pozriet aj my ? Spoznajte s nami miesta ako Temešvár - Sibiň - Fagaraš - Bukurešť - Constanta - delta Dunaja - Kišinev - Soroca - Bukovina

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy , prejazd Maďarskom , popoludní príchod do rumunského Banátu , prehliadka historického Temešváru, námestie Slobody , barokové námestie Zjednotenia, rímskokatolícka katedrála , Dikasteriálny palác, srbská pravoslávna katedrála, možnosť návštevy Múzea revolúcie. Prejazd do susedného Sedmihradska , večer ubytovanie v Sibini , možnosť večernej prechádzky okolo starej radnice , Brukenthalovho paláca, pravoslávnej katedrály a evanjelického kostola .


2.deň: Prejazd najvyšším a najrozhľadnejším pohorím Fagaraš. Výjazd po horskej ceste Transfagarasan k ľadovcovému jazeru Balea (2034 m) v horskom sedle. Popoludní mestečko Fagaraš s pevnosťou budovanou od roku 1310 - sídlo sedmihradských kniežat Gábora Bethlena a Jiřího Rákoczího, dnes sídlo múzea. Ďalej navštívime dedinku Harman - typický kostol z 13 storočia. Prejazd do rumunského Moldavska, ubytovanie a nocľah.


3.deň: Ráno návšteva geologickej a botanickej rezervácie pri dedine Berca v župe Buzau - unikátne bahenné sopky. Popoludní návšteva dedinky Snagov, ktorá sa zapísala do histórie ostrovným kláštorom hrobom Vlada III. Draculy. Nádherné jazero s možnosťou kúpania. Ďalej dvojhodinová prehliadka hlavného mesta Bukurešti: Kráľovský palác, Rumunské Atheneum, Palác Parlamentu, Víťazný oblúk. Prejazd na pobrežie Čierneho mora, ubytovanie v hoteli.


4.deň: Celodenný pobyt pri Čiernom mori . Návrat na ubytovanie , nocľah.


5.deň: Ráno návšteva najväčšieho rumunského prístavu Constanta, založeného na počesť sestry rímského cisára Konstantína Veľkého Konstancie - Ovidiovo námestie, rímska mozaika, mešita Mahmudiye s 50 m vysokým minaretem, Janovský maják , Kostol Premenenia Pána, malá mešita Hunchiar, bulvár Tomis, ruiny starovekého Tomisu, možnosť návštevy Archeologického múzea alebo Múzea rumunského námorníctva. Ďalej Histria - ruiny starogréckého sídliska na brehu jazera Sinoe. Popoludní prejazd prírodnu rezerváciou Padurea Babadag, príchod do mesta Tulcea- plavba loďou rezerváciou Delta Dunaja , možnosť ochutnávky miestnej kuchyne v podobe trojchodovej večere na lodi. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


6.deň: Ráno prechod hraničnou riekou Prut do Moldavska , zástavka vo Valeni - možnosť návštevy Múzea chleba. Prejazd jazernou oblasťou do obce Huluboaia. Prejazd do hlavného mesta Moldavska Kišinevu, večerná prehliadka - Námestie Víťazstva , katedrála Zrodenia Pána z 19.storočia , Víťazný oblúk, sídlo moldavskej vlády, park Štefana Veľkého, hlavná trieda , Parlament , Prezidentský palác, radnica. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


7.deň: Ráno návšteva vinárského kráľovstva Cricova- možnosť návštevy rozsiahlého labyrintu vinných pivníc , možnosť degustácie a nákupu moldavských vín. Dopoludnia Orheiul Vechi - návšteva unikátného jaskynného monastýru z 13.storočia. Popoludní prejazd do starobylého mesta Soroca na moldavsko - ukrajinskom pomedzí s početnou rómskou komunitou (sídlo cigánského baróna) - stredoveká pevnosť na pravom brehu hraničnej rieky Dnestr, takzvaný Cigánsky vrch na ktorom sa nachádzajú honosné vily. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


8.deň: Dopoludnia prejazd hranicami späť do Rumunska. Dragomirna - kláštorný komplex z roku 1609 s kostolom Zostupenia Pána svätého. Ďalej Arbora - chrám Jana Krstiteľa z roku 1502. Navečer Sucevita - kláštorný kostol Vzkriesenia, založený v roku 1583. Ubytovanie, nocľah.


9.deň: Maľované kláštory južnej Bukoviny. Voronet - takzvaná Sixtínska kaplnka východu , preslávená intenzívnymi modrými freskami. Východné Karpaty- prejazd podmaninou krajinou údolím rieky Bistrita, výjazd do horského priesmyku Prislop(1416m) oddelujúci pohorie Maramureš a Rodna. oblasť Maramureš na hranici s Ukrajinou známa drevennou architektúrou, cesta prírodným parkom do dedinky Barsana- drevenný kostol Uvedenia Panny Márie do chrámu (UNESCO), možnosť prehliadky kláštorného komplexu s ľudovými stavbami. Ubytovanie v hoteli , nocľah.


10.deň: Dedinka Sapanta na rumunsko - ukrajinskom pomedzí - prehliadka Veselého cintorína s pestrofarebnými náhrobkami. V popoľudnajších hodinách prejazd cez Maďarsko , návrat vo večerných hodinách do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 9 x ubytovanie v hoteloch , 9 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy, pobytové taxy, trojchodová večera na lodi 16 €, príplatok za 1/1 izbu 234,-

Poznámky a informácie:
Do republiky Moldavsko neni potrebné vízum , len cestovný pas platný minimálne 3 mesiace od konca pobytu alebo občiansky preukaz.