Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,20 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Moldavsko a Odesa De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1152455
Cena od: 730 €
Príplatky od: 165 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

07.10.2021 5 dní First Minute 730 € +165 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň:
odlet z Viedne do Kišineva, transfer do hotela, ubytovanie, večera, nocľah.

2.deň:
raňajky, prehliadka Kišineva: socha vojvodu Štefana Veľkého, zvonica a Katedrála Narodenia Pána, Víťazný oblúk, Centrálne námestie, vládne budovy, parlament, v Parku Štefana Veľkého Alej klasikov s bustami osobností Moldavska. Navštívime mladé ambiciózne vinárstvo Chateau Vartely s kvalitným vínom z regiónu Orhei - ochutnávka vína a obed. Pokračujeme do kláštora Curchi (1773-75) - jeden z dôležitých monumentov moldavskej Bessarábie a centrum duchovného života. Návrat do hotela, nocľah.

3.deň:
raňajky, ochutnávka 4 druhov vína v „podzemnom vínárskom meste“ Cricova. V labyrinte ciest a tunelov v podzemí (120 km) je 1,25 milióna fliaš. Svoje kolekcie tu majú aj A. Merkelová i V. Putin. Navštívime múzeum vo voľnej prírode Orhei Vechi - kláštorný a jaskynný komplex. Posilníme sa obedom v tradičnom štýle - typické jedlá „mamaliga“, „zeama“, „placinte“, „sarmale“. V dedine Clisova Noua si pozrieme výrobu kobercov. Návrat do Kišineva, večera, nocľah.

4.deň:
raňajky, návšteva vinárstva Castel Mimi (zal. 1900) v nádhernom zámku - ochutnávka vína. Prehliadka hlavného mesta neuznanej Pridnesterskej moldavskej republiky Tiraspol nás zavedie do čias ZSSR. Po obede si pozrieme pevnosť Tighina (16.st.) a pamätník 2. sv. vojny v meste Bender. Odchod do Odesy, ubytovanie, večera a nocľah. 5.deň: raňajky, prehliadka Odesy: Primorsky bulvár, radnica, budova Opery, Palác Voroncova, archeologické múzeum, symbol Odesy - Potemkinove schody. Obed, odeské katakomby - jeden z najdlhších labyrintov dlhý takmer 2500 km. Transfer na letisko a odlet.

Ubytovanie:
4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
4 x polpenzia (raňajky a obedy) a 3 x večere.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Kišinev a Odesa - Viedeň.

Ostatné:
transfery autobusom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, 3 x návšteva vinárstva s ochutnávkou vína, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu CK, DPH

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 140 €., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***