Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,16 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

India – Rádžasthán – Sultánové paláce

Destinácia: India
Kód zájazdu: 1129229
Cena od: 2 159 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

11.03.2022 15 dní 2 159 € +349 € odlet: Praha letecká
15.10.2022 15 dní 2 159 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Dillí.

2: DILLÍ
Prílet do Dillí v ranných hodinách. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne - Piatkovej mešity, zastávka pri Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu - pamätného miesta spopolnenia Máhatmu Gándhího, prehliadka areálu Kutub mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom zo 4. storočia a zrúcaninami mešity. Počas dňa zastávka na obed. Nocľah v Dillí.

3: ŠÉKHÁVATÍ - ALSISAR
Raňajky. Odjazd do Alsisaru, centra oblasti Šékhávatí, známe rodinnými sídlami popredných indických priemyselníkov a kupcov. Tieto rozľahlé starobylé havélí, ktoré vznikali od konca 18. do začiatku 20. storočia, sa vyznačujú bohatou freskovou výzdobou na stenách. Po obede prehliadka šékhávatskej dediny. Ubytovanie. Nocľah.

4: BÍKÁNÉR
Raňajky. Odjazd do Bíkánéru, založeného v roku 1486 a známeho ako ťavie mesto Rádžasthánu. Mesto najviac prosperovalo vďaka strategickej polohe na pozemnej obchodnej karavánovej ceste do Strednej Ázie a Číny. Po ubytovaní a obede nasleduje prehliadka mesta vrátane pevnosti Džúnágarh a paláca Lálgarh. Nocľah.

5: DŽÓDHPUR
Raňajky. Odjazd do Džódhpuru, známeho tiež ako modré mesto Rádžasthánu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta vrátane pevnosti Mehrángarh, považovanú za najmohutnejšiu rádžasthánsku pevnosť, týčiacu sa na 125 vysokej skale nad mestom. Okázalé kráľovské komnaty tejto pevnosti tiež slúžili ako múzeum. Nasleduje prehliadka mramorového pomníku Džasvant Tháda, postavená maharadžovi Džasvantovi Singhovi II, ktorý sa zaslúžil o prívod vody do tejto pôvodne vyprahnutej oblasti a tým priniesol mestu rozkvet a bohatstvo. Nocľah.

6: PUŠKAR
Raňajky s následným odjazdom do Puškaru, ktorý je známy ako centrum obchodu s dobytkom, koňmi a ťavami. Každoročne na jeseň sa toto mesto premení na obrovské trhovisko a privíta tisíce pútnikov, obchodníkov a turistov zhliadnuť túto parádu a mesto sa rozrastie o nové kempy a stanovisko. Trh je dnes považovaný za najväčší svojho druhu v Ázii. Názov mesta vznikol spojením slov kvetina a ruka a podľa legendy je vznik pripisovaný Stvoriteľovi Bráhmovi, ktorý zo svojich rúk pustil kvety do miestnych jazier. Život v Puškare sa dnes sústreďuje okolo miestnych bazárov, ghátov a údajne až 400 chrámov. Po obede prehliadka mesta s návštevou Bráhmovho chrámu, považovaného za jeden z mála chrámov na svete zasvätený Bráhmovi. Zastávka pri posvätnom Puškarského jazere s priľahlými ghátmi, kde zbožní hinduisti vykonávajú aspoň raz do roka očistnú kúpeľ od svojich hriechov. Nocľah.

7: PUŠKAR
Raňajky. Voľno k spoznávaniu mesta a života miestnych obyvateľov. Nocľah.

8: DŽAJPUR
Raňajky. Nasleduje odjazd do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako Ružové mesto vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpašástry, prvého svetového architektonického kódexu. Ubytovanie. Po obede prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktorý nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Sinh II. v 18. storočí, Paláce vetra Hawa Mahal, sídla džajpurských maharaní a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

9: ÁMBÉR - RANTHAMBHÓR
Raňajky. Jazda na slonoch do pevnosti Ámbér, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Po obede odjazd do Národného parku Ranthambhór. V tomto parku o rozlohe 275 kilometrov štvorcových je pri troche šťastia možné pozorovať hyeny, šakaly, karakaly a vzácne tigre a gepardy. Park bol pôvodne loviskom džajpurských maharadžov a až v roku 1973 sa stal rezerváciou. Po príchode do parku je možné fakultatívne navštíviť miestnu lesnú pevnosť, starú cez 1.000 rokov. Nocľah.

10: RANTHAMBHÓR
Raňajky. Celodenné safari v národnom parku Ranthambhór s pozorovaním miestnej flóry a fauny. Pestrofarebný život v prírode medzi jazerami, džungľou a roklinami plné balvanov. Nocľah.

11: ABHANERI - GEEJGARH
Raňajky. Odjazd do mestečka Geejgarh. Cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni z 12. storočia v Abhaneri. Pôvodné pomenovanie tohto mestečka Abha Nagri tzv. mesta jasu sa vďaka zlej výslovnosti zmenil na súčasný názov. Obed. Ubytovanie v pohodlných stanoch s vlastným sociálnym zariadením v Geejgarh. Popoludní aktivity spojené s poznaním životného štýlu miestnych obyvateľov. Nocľah.

12: FATÉHPÚR SÍKRÍ – ÁGRA
Raňajky. Odjazd do Ágry, cestou zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov - sultána Akbara v Fatéhpúr Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a sultánskeho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Dívání-chás. Príjazd do Ágry. Obed. V podvečer prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáhdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Priľahlé záhrady symbolizujú raj, do ktorého Mumtáz po svojej smrti vstúpila. Nocľah.

13: ÁGRA - DILLÍ
Raňajky. Dopoludnia prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a Súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Popoludní návrat do Dillí. Transfer na letisko.

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dillí – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x nocľah s raňajkami podľa programu v hoteloch 4*
1 x nocľah s raňajkami v luxusných hotelových stanoch s vlastným sociálnym vybavením
12 x obed
transfery a program podľa itineráru vrátane vstupov
služby sprievodcu ESO travel

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349,- EUR
vstupné vízum do Indie
fakultatívne výlety nad rámec programu
bakšišné 20,- USD
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň