Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,70 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 10,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

India — sever a juh

/uploads/covery_2019/inda_sever_juh.jpg JAIPUR je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú u Farebný Rajastan
foto: Ľuboš Fellner – BUBO Oddýchnite si v luxusných perinách a príjemných spa procedúrach. India vie byť veľmi komfortná. Viac Oddych pri Indickom oceáne. Vstrebávanie zážitkov a s úsmevom z Indie mierime opäť domov. Kam to bud Poďte s BUBO do Indie za tým najkrajším zo severu aj juhu. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Vyskúšate ajurvédsku kúru? Masáže? Jógu? India pre odvážnych začiatočníkov v sprievode fantastických Incredible India, neuveriteľná India, nie je len samostatná krajina, subkontinent, je to iný vesmír. Po prvej návšteve vám nedá spať a chcete sa sem vracať. Stále. Riaditeľ BUBO Ľuboš Fellner navštívil Spoznávajte Indiu aj vy! Vysvetlíme Vám ju do detailov, ktoré iný už prehliadajú. foto: Samuel Kĺč - Impozantná Piatková mešita Jama Masjid v Dillí. Prečo piatková? Kto boli  Mughalovci? Váš sprievodca Čo sa jedla týka, tak práve pre nepoznanú rôznorodosť si miestnu kuchyňu zamilujete. BUBO vie o nej Staré Dillí na cyklorikšiach je top zážitok a najlepší spôsob ako ho spoznávať.
foto: Ľuboš Fellner FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), India bude bohatá na Vaše perfektné momentky. Kto rád fotí, tak Indiu bude od prvého dňa milovať. fo Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez Vystaval ho panovník Mughalskej ríše Akbar Veľký ako svoje plánované budúce hlavné mesto. 
foto: Tom Prejdeme do Jaipuru, ktoré je hlavné a najväčšie mesto indického štátu Radžastan, Sme už len 200 km Indická kuchyňa má svetový punc, no u nás je stále miestami strašiakom najmä pri predstave, že by ju Mesto Agra patrí k najznámejším mestám nielen Indie, ale aj celej Ázie. Ak vám jeho meno nič nepovie Práve toto mesto dalo svetu azda najkrajšiu hrobku a symbol lásky postavený z mramoru. 
foto: Samuel Lásku tu cítiť vo vzduchu. 
foto: Zuzana Hábeková – BUBO Či ste tu prvý alebo desiaty krát, toto miesto Vás dostane zakaždým. foto: Ľuboš Fellner – BUBO Nádherný z diaľky aj blízkosti piatich centimetrov.
foto: Ľuboš Fellner – BUBO Najkrajšia stavba na svete, dielo z čistej lásky. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Spite ako maharadža v hoteli s výhľadom na Taj Mahal. Viac informácií o elitných hoteloch nájdete v Chceme Vám sprostredkovať zážitky navyše. Viac informácií o elitných hoteloch nájdete v našich dopln Červená pevnosť v Agre
foto: Samuel Kĺč – BUBO S našimi kamarátmi v Agre. BUBO váš Guru na cestách.
foto: Ján Zachar – BUBO Jal Mahal v Jaipure
foto: archív BUBO Už takmer tridsať rokov sme v Indii doma. Nie, stále jej nemáme dosť. foto: Martin Ferenčík – BUBO Vyvolávanie hadov - nič nezvyčajné. India posunie latku unikátnych zážitkov o niekoľko priečok vyšši Barber na indický spôsob. Prídu naši klienti s novým strihom domov?
foto: Martin Ferenčík – BUBO Rybárske siete čínskych rybárov s tradíciou zo štrnásteho storočia v Cochi. Ako ste si predstavovali Indov? Koľko národností tu vlastne žije? Nájdete si nových kamarátov! foto: Zelenou prírodou južnej Indie. Už chápeme súvislosti a vieme o Indii už viac než ktokoľvek iný. 
fot Noc na vode v najkrajšej indickej prírode. Aj toto sa dá zažiť s BUBO. Chutná indická strava. Paneer? Tandoori chicken masala? Vysvetlíme Vám, čo chcete jesť. Nemusíte sa
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128492
Cena od: 3 717 €
Príplatky od: 575 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.04.2022 14 dní First Minute 3 717 € +575 € odlet: Viedeň letecká
01.06.2022 14 dní First Minute 3 717 € +575 € odlet: Viedeň letecká
01.10.2022 14 dní First Minute 3 717 € +575 € odlet: Viedeň letecká
08.11.2022 13 dní First Minute 3 717 € +575 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Cesta, ktorá spája to najlepšie z veľkej Indie. Sever krajiny so slávnymi pamiatkami moslimských mughalov, juh otvorený svetu so židovskou štvrťou, zelenou prírodou a najkrajšími plážami Indie, kde vyskúšate aj ajurvédu a navštívite najjužnejší cíp Indie.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra mesta vás dostane. Kvalitná prehliadka Starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto silného náboženstva. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Nákupy na Chandni Chowk ako z klasických orientálnych rozprávok. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol Nového Dillí. Rozšírenie programu: Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

3. deň:
Aj India sa rýchlo vyvíja a tak Dillí s najslávnejšou pamiatkou Ázie spája kvalitná diaľnica. AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu (UNESCO), vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

4. deň:
FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez ktoré dokonale vidieť von, ale takmer vôbec nevidieť dnu. Príchod do hlavného mesta púštneho a najpestrofarebnejšieho štátu celej Indie, štátu Rajastan.

5. deň:
JAIPUR je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Palác vetrov, trhy látok a drahokamov. Pevnosť Amber. Prehliadka paláca maharadžov, observatória, ktoré postavil ešte Sawai Jai Singh II.

6. deň:
Rozlúčka so severom a odlet na ďaleký juh. Prílet do Cochinu, ktorý bol dlhé stáročia jedným z najdôležitejších prístavov sveta a priťahoval obchodníkov a dobyvateľov pobrežia korenín. Viac si povieme vo výbornom múzeu. Rybárske siete čínskych rybárov s tradíciou zo štrnásteho storočia. Bazilika svätého kríža, postavená Portugalcami v 16.storočí. Najstaršia synagóga v celom Commonwealthe v jedinej židovskej štvrti celej Indie. Holandský palác tu stavali Portugalci. Kultúry sa miešali. Večer divadlo Kathakali, typické bohatými príbehmi, kostýmami a prepracovaným mejkapom. S umelcami sa zoznámime skôr, keď budeme svedkami ich prípravy na vystúpenie.

7. deň:
Odchod do hôr, do prírodnej rezervácie PERIYAR pod vrcholom Anamudi (2695 m), najnavštevovanejšia v Južnej Indii, zaberá plochu 777 štvorcových kilometrov a poskytuje domov divým byvolom, diviakom, makakom, tisícke slonov, pár desiatkam tigrov a viac než dvesto druhom vtákov.

8. deň:
Plavba po jazere Periyar je unikátnou príležitosťou na pozorovanie divokej zveri, pre neúnavných ponúkame trek v džungli s miestnym sprievodcom. Potešíte sa aj návšteve záhrad korenia (vedeli ste, ako rastie napríklad vanilka,či čierne korenie?) a spoznáte tajomstvo výroby miestneho čaju.

9. deň:
Transfer do prístavu a nalodenie sa na prenajatý čln. Ďalší vrchol našej cesty. Obedujeme v tichom prostredí nádherných kanálov. Popoludní z paluby nášho hausbótu sledujeme ticho nádhernej indickej prírody. Aj toto je India! Otvoríme si čerstvé kokosové orechy, opečieme len pred malou chvíľou chytené rybky a pri západe slnka si povieme viac o neuveriteľnej Indii. Pokoj a úžasný zážitok.

10. deň:
Rozlúčka s našou posádkou, posledné spoločené fotografie s kapitánom a kuchárom, vylodenie a krátky transfer do hotela na pláži v najznámejšom letovisku štátu Kerala Kovalam.

11. deň:
Na tejto ceste naprieč Indiou nemôžeme obísť najjužnejší cíp Indie KANYAKUMARI. Stretávajú sa tu tri moria: Indický oceán, Arabské more a Bengálsky záliv. Fotogenický pamätník, zasvätený hinduistickému mníchovi Vivekanandu. Miesto, kde stála urna s popolom Mahatmu Gandhiho pred jeho rozptýlením. Pamätník postavený tak, aby na Gandhiho narodeniny (2. októbra) prvé slnečné lúče dopadli presne na miesto, kde stála urna. Návrat na pláž a kúpanie sa.

12. deň:
Celodenný oddych na pláži. Pláže Keraly sú známe ako najkrajšie v Indii. Presvedčíte sa sami.

13. deň:
Južná India je zároveň kolískou ajurvédskych kúr a tradičnú masáž budete môcť vyskúšať aj vy. V prípade záujmu vám radi zabezpečíme možnosť predĺženia pobytu o kompletný ajurvédsky pobyt s alternatívou resetu mozgu, regenerácie tela či dôrazu na schudnutie kilogramov.

14. deň:
Skorý ranný transfer na letisko a odlet domov. Videli sme severnú aj južnú tvár Indie. Do ktorej časti sa vyberieme nabudúce?