Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 7,75 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Andské bohatstvo Bolívie a Peru

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113964
Cena od: 2 849 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

23.11.2020 14 dní 2 849 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA(VIEDEŇ) - LIMA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Limy.

2: LIMA
Prílet do Limy, transfer do hotela. Prehliadka metropole Peru, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima - námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo, kostol San Francisco, katakomby, rezidenčné štvrte San Isidro a Miraflores). Nocľah v Lime.

3: LIMA - TITICACA - COPACABANA
Raňajky. Transfer na letisko, odlet z Limy do Juliaca. Transfer z Juliaca pozdĺž jazera Titicaca cez peruánsko-bolívijské hranice do Copacabana, ktorá leží na bolívijskej strane jazera Titicaca. Nocľah v meste Copacabana.

4: COPACABANA - LA PAZ
Raňajky. Copacabana - prehliadka pútnického kostola s čiernou soškou Panny Márie; výstup na vrchol Cerro Calvario, odkiaľ je krásny pohľad na Ostrov Slnka, kde sa podľa legendy narodil prvý Inka Manco Kapac. Transfer do La Paz, hlavného mesta Bolívie. La Paz leží v nadmorskej výške v rozmedzí od 3.400 do 4.200 metrov a je najvyššie položeným hlavným mestom sveta. Nocľah v meste La Paz.

5: LA PAZ - MESAČNÉ ÚDOLIE
Raňajky. Prehliadka mesta La Paz (námestie Plaza Murillo s vládnym palácom, katedrála, koloniálne pamiatky, čarodejnícky trh Mercado de las Brujas). Potom výlet do Mesačného údolia (Valle de la Luna) s bizarnými útvarmi erózneho pôvodu oživenými množstvom kaktusov. Okoliu mesta La Paz dominujú zasnežené „šesťtisícovky“ Nevado Illimani (6.439 m n. m.), Nevado Illampu (6.362 m n. m.), či Huayna Potosi (6.088 m n. m.). Nocľah v meste La Paz.

6: LA PAZ - SALAR DE UYUNI - INCAHUASI - UYUNI
Raňajky. Transfer na letisko, prelet do Uyuni. Návšteva soľnej pláne Salar de Uyuni, ktorá je najväčšia na svete (10.000 km2). Je pozostatkom jazera allivián. Návšteva skalného ostrovčeka Isla Incahuasi uprostred pláne, kde sa nachádza množstvo obrích kaktusov. Obed formou pikniku. Nocľah v Uyuni.

7: UYUNI - POTOSÍ
Raňajky. Transfer do Potosí. Prehliadka najzaujímavejších pamätihodností Potosí, medzi ktoré patrí Mincový dom a kostol San Lorenzo. Potosí je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Nocľah v Potosí.

8: POTOSI - SUCRE
Raňajky. Návšteva bane Cerro Rico, ktorá bola najväčšou baňou sveta s ťažbou striebra v období španielskeho vicekráľovstva a o ktorom legenda hovorí, že v ňom bol dostatok striebra na to, aby sa postavil most zo striebra z Potosí až do Madridu. Prejazd do Sucre po scénickej trase prechádzajúcej horským údolím s mnohými rázovitými horskými dedinami. Nocľah v meste Sucre.

9: SUCRE
Raňajky. Celodenná prehliadka Sucre vrátane obeda. Upravené a malebné Sucre je na zozname UNESCO. Uvidíte romanticky biele budovy mesta a domorodé indiánske obyvateľstvo s klobúkmi a farebnými dekami. Prezriete si Dom slobody, koloniálny kláštor La Recoleta a kostol San Felipe Neri. Nocľah v Sucre.

10: SUCRE - LA PAZ
Raňajky. Transfer na letisko, prelet do La Pazu. Transfer do hotela, nocľah.

11: LA PAZ - TIAHUANACO - PUNO
Raňajky. Transfer do Tiahuanaco (Tiwanaku). Prehliadka preslávenej archeologickej lokality Tiahuanaco, kde uvidíte rozľahlé zrúcaniny, Bránu Slnka, Bránu Mesiaca a pevnosť Kalasasaya. Od roku 2000 figuruje táto skvelá pamiatka na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prejazd do Peru. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

12: PUNO - TITICACA - JULIACA - LIMA
Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta a rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má mnoho ostrovov, medzi ktorými budia pozornosť plávajúce trstinové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Návrat loďou do Puna. Odchod z Puna na letisko v Juliaca, odlet z mesta Juliaca do Limy. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Nocľah v Lime.

13: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet z Limy do Prahy.

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka
: odporúčame očkovanie proti žltej zimnici! Zájazd je možné predĺžiť o výlet na Machu Picchu.

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu -14 osôb.


Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

11 x nocľah v hoteloch kategórie 3* & 4* s raňajkami

1 x obed formou pikniku

všetky transfery počas okruhu

všetky prehliadky a vstupy podľa programu

služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 499,- EUR miestne odletové taxy (cca 80,- $)

fakultatívne výlety a vstupy

prepitné cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň