Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,16 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Tenerife - Klenot Kanárskych ostrovov

Destinácia: Kanárske ostrovy, Tenerife
Kód zájazdu: 1105965
Cena od: 1 328,10 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.10.2021 8 dní Last Minute 1 328,10 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8 - dňový letecký zájazd

Perex:
Na jednej strane vlny Atlantiku a na druhej Saharská púšť - vďaka polohe a klimatickým podmienkam si na Tenerife možno užívať krásne počasie počas celého roka. To však nie je všetko, čím je najväčší z Kanárskych ostrovov výnimočný - ponúka malebné mestečká s výstavnými palácmi a historickými pamiatkami, nádherné prírodné scenérie, jedinečný národný park s gigantickým vulkánom a samozrejme úžasné pláže.

Ubytovanie:
7 x v hoteli 4*

Stravovanie:
7 x polpenzia

Doprava:
Letecky.


Program:

1. deň:
Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet na Tenerife, Transfer do Puerto de la Cruz, ubytovanie v hoteli, večera.

2. deň:
Po raňajkách odchod do šľachtického mestečka Orotava, jedného z najpôvabnejších miest na Tenerife, zasadeného v srdci rovnomerného údolia. Prejdeme sa malebnými uličkami s množstvom výstavných palácov a kostolov, nadchne nás nádherná výzdoba domov, dvorov a najmä nenapodobiteľné drevené balkóny (Casa de los Balcones), kostol Nepoškvrneného počatia, kvetinové námestie s radnicou. Pokračovanie do mesta Icod de los Vinos, jedného z najstarších na ostrove, založeného španielskymi kolonizátormi v 16. storočí. Budeme obdivovať zachovalé paláce zo 17. a 18. stor., zaujímavý starobylý park s renesančným kostolom San Marcos s nádhernou výzdobou z mexického zlata a striebra, z terasy ktorého potom uvidíme jedno z najväčších miestnych lákadiel – tisícročnú dracenu, vysokú ohromujúcich 17 m. Presun do ďalšieho zaujímavého mestečka Garachico, v minulosti dôležitého prístavu a bohatého mesta, ktoré však bolo takmer úplne zničené sopečnou činnosťou a aj keď bolo mnoho budov obnovených, dodnes sú tu viditeľné následky ničivej erupcie sopky Chinyero. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň:
Po raňajkách odchod na návštevu hlavného mesta ostrova, Santa Cruz de Tenerife, v ktorom sa nachádza mnoho zaujímavostí, či už je to úchvatná moderná stavba Auditória od slávneho španielskeho architekta Santiaga Calatravu, park Sanabria, kostol de la Concepción, alebo tzv. „Katedrála Santa Cruz“. Ďalej navštívime univerzitné mesto San Cristobal de la Laguna, s bohatou históriou, nádhernými kostolmi, medzi ktorými vyniká kostol de la Concepción, postavený v plateresknom mudéjarskom štýle, palácom Salazar, historickou radnicou a hlavným námestím Adelantado, okolo ktorého se rozprestiera staré mesto kedysi hlavného sídla ostrova Tenerife. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Po raňajkách presun nádhernou panoramatickou cestou do stredu ostrova, kde sa nachádza úžasný národný park „Parque Nacional de Teide“ s jeho dominantou – gigantickým vulkánom Pico de Teide, ktorý je s vrcholom v nadmorskej výške 3 718 metrov treťou najväčšou sopkou sveta a najvyšším vrchom Španielska. Obrovský kráter s obvodom cca 48 km je výsledkom množstva vulkanických erupcií, sopka je však v súčasnosti považovaná za spiacu. V národnom parku (najnavštevovanejšom v Európe) budeme obdivovať nepreberné množstvo rozmanitých vulkanických a geologických útvarov. Dych berúce scenérie očarili aj hollywoodských filmárov, ktorí tu natočili niektoré scény z filmov Hviezdne vojny či Planéta opíc. Prekvapivo bohatá je aj miestna fauna a flóra a park je vďaka svojej jedinečnosti zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pokračovanie cesty cez horský masív do prímorského strediska Los Cristianos. Ubytovanie, večera.

5. deň:
Raňajky, individuálne voľno, možnosť prechádzok, nákupov, kúpania. Večera.

6. deň:
Po raňajkách odchod do mestečka Güímar, presláveného miestnymi pyramídami v Parque Etnográfico Pirámides, ktorý vznikol aj zásluhou známeho nórskeho cestovateľa a vedca Thora Heyerdahla. Budeme tu mať možnosť získať poznatky o histórii a živote pôvodného obyvateľstva Kanárskych ostrovov - tajomných Guančov. Pokračovanie do nádherného mesta Candelaria - najvýznamnejšieho pútnického miesta Kanárskych ostrovov, známeho vďaka Panne Máríi Candelarskej (Virgen de la Candelaria), ktorej drevená socha - Čierna madona sa nachádza v miestnej bazilike. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň:
Raňajky, individuálne voľno, možnosť prechádzok, nákupov, kúpania. Večera.

8. deň:
Raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Tenerife – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autokarovú dopravu podľa programu, 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou, servisné poplatky, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 215 EUR. Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.