Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,24 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,41 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Indonézia - Tajomná Jáva a oddych na Bali

Destinácia: Indonézia
Kód zájazdu: 1105774
Cena od: 1 998 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

22.04.2021 11 dní First Minute 1 998 € +0 € odlet: Viedeň letecká
29.10.2021 11 dní First Minute 1 998 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd 

Perex:
Indonézia je krajina ako žiadna iná. Nádherná príroda, jedinečné pamiatky, skvelá kultúra a pravdepodobne najmilší ľudia v celej Ázii. My sa vydáme preskúmať unikátne chrámy Prambanan a Borobudur, ale vystúpime tiež na sopku Mount Bromo a záverečný relax si doprajeme na ostrove bohov - Bali.


1.– 2. deň
Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do Ázie. Poobedný prílet do Indonézskej metropoly, Jakarta. Po prílete nás čaká súkromný transfer na hotel, ubytovanie a oddych.

3. deň:
Po raňajkách začneme s intenzívnou prehliadkou hlavného mesta. Čaká nás Národné múzeum, starý prístav Sunda Kelapa, Palác Merdeka a prejdeme sa tiež centrom starého mesta, námestím Fatahillah. Neskôr sa presunieme na letisko, odkiaľ sa krátkym preletom presunieme do Jogjakarty,  ktorá predstavuje vstupnú bránu k jedným z najkrajších chrámov sveta. Následný presun na hotel a bytovanie.

4. deň:
Dnešný deň bude pre mnohých vrcholom programu. Čaká nás totižto nádherný Borobudur – najväčší budhistický chrám na južnej pologuli. Bol postavený medzi 8. a 9. storočím nášho letopočtu a od roku 1991 je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto pyramídová stavba sa  týči do výšky viac než 30 metrov a je právom považovaná za najfantastickejší budhistický chrám   sveta. Vrchol ponúka dych berúce panoramatické výhľady na okolitú džungľu. Celý komplex je  postavený z vulkanického kameňa a ponúka päť nádherných terás vyzdobených tisíckami reliéfov,  ktoré sa týkajú výjavov z Budhovho života. Neskôr sa presunieme naspäť do Jogjakarty, kde  navštívime vodný zámok Taman Sari, vtáčí trh či známy Sultánsky palác.

5. deň:
Po včerajšku nás aj dnes čaká miesto ako vystrihnuté z filmov o Indianovi Jonesovi. Smerujeme totiž k  majestátnemu Prambananu (UNESCO). Najrozsiahlejší hinduistický chrámový komplex v Indonézii bol  postavený už v 9. storočí, kedy v centrálnej Jáve vládla mocná Mataramská ríša. Celý komplex je  neuveriteľne krásny a my si doprajeme priestor na to, aby nám nič neušlo. Po prehliadke sa naprieč  krajinou posiatou terasovitými ryžovými poľami presunieme naspäť do Jogjakarty.

6. deň:
Skorý ranný transfer na vlakovú stanicu odkiaľ vyrazíme na východ ostrova. Po príchode do mesta Jombang sa presunieme k ruinám mesta Trowulan, kedysi pravdepodobne hlavné mesto kráľovstva Majapahit a pokračovať budeme až do mesta Pasuruan. Ubytovanie a oddych.

7. deň:
Dnešný deň začneme poriadne skoro. Už okolo tretej ráno vyrazíme úpätiu ikonickej sopky Mount Bromo. Pokračovať budeme na džípoch, no kúsok vyhliadkovej cesty sa prevezieme aj na koňoch. Zdoláme posledných 245 schodov a ocitneme sa na vrchole mohutného krátera, kde sa nám naskytnú pravdepodobne najkrajšie výhľady v živote. Následne sa vrátime na hotel a oddýchneme si. Neskôr  nás čaká krátky prelet na ostrov Bali a presun na ubytovanie v príjemnom 4* rezorte.

8. – 9. deň
Tieto dni budú, ako inak, venované oddychu a relaxu. Vynikajúce jedná či skvelé miešané drinky nám  budú túto indonézsku pohodu príjemne dopĺňať. Pre tých aktívnejších však sprievodca na mieste  veľmi ochotne zabezpečí jeden z výletov, ktoré ostrov Bali ponúka.

10. – 11. deň

Posledné raňajky na ostrove Bohov a následný presun na letisko. Spiatočný let do Viedne a transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
4* hotely

Stravovanie:
Raňajky
 
Maximálne obsadenie:
16


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom, servisné poplatky, transfer Ba – letisko – Ba. Miestne prelety na trase Jakarta – Jogjakarta a Surabaya – Bali. 8 x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. Miestne transfery.  Vlakový presun Jogjakarta – Jombang. Vstupy uvedené v programe. Sprievodcu CK SATUR a miestnych sprievodcov.

Celková cena nezahŕňa:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 269 EUR. Cestovné poistenie. Stravu a nápoje mimo uvedených. Fakultatívne aktivity. Sprepitné cca 45 USD.