Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,95 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,69 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Okúzľujúce Provensálsko BUS

Gorges du Verdon Provensálska dedina, Francúzsko Pont du Gard, Francúzsko Annecy, Francúzsko Modrá Lagúna Avignon, Francúzsko
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105499
Cena od: 748 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.06.2021 9 dní First Minute 748 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
9-dňový autokarový zájazd / 6-dňový letecký zájazd.

Perex:
Vyberieme sa spolu do oblasti južného Francúzska, do Provensálska presláveného levanduľovými záhonmi, ktorých vôňa sa šíri po celom kraji. Nekonečné polia posiate fialovou levanduľou a slnečnicami len umocňujú typickú provensálsku atmosféru. Kombinácia bohatej histórie, kultúrnych pamiatok, malebnej prírody a útulných malých mestečiek je nezabudnuteľným zážitkom.

PROGRAM:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 5.00 h), tranzit cez Rakúsko a Švajčiarsko, ubytovanie vo Francúzsku. 

2. deň:
Pri leteckom zájazde transfer na Schwechat, odlet do Ženevy. Raňajky (bus). Prehliadka pôvabného mestečka Annecy s príjemnou atmosférou 17.storočia. Pokračujeme na ceste do Provensálska. Zastávka v dedinke Roussillon, preslávenej náleziskom okru všetkých odtieňov. Vychutnáme si aj panoramatické výhľady na „village perché“ (orlie hniezdo) Gordes a fotogenické opátstvo Abbaye de Senanque. Presun na ubytovanie. 

3. deň:
Raňajky, príchod do „pápežského mesta“ – Avignon (prehliadka historických pamiatok – Opera, Pápežský palác, Rocher des Doms, Starý most, Kaplnka sv. Mikuláša). V popoludňajších hodinách presun k unikátnej pamiatke – rímskemu mostu Pont du Gard, legendárnemu technickému dielu z roku 19 pred Kristom. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, cez Saint Rémy, rodné mesto mysliteľa Michela de Nostre-Dame, známeho ako Nostradamus, sa dostaneme k ruinám rímskeho osídlenia Glanum. Pre fanúšikov Van Gogha možnosť navštíviť liečebňu Saint Paul de Mausolé, kde slávny maliar odpočíval a liečil sa. Pokračujeme do Baux de Provence na prehliadku majestátnej stredovekej pevnosti. Popoludní navštívime Camargue, národný park v delte Rhôny, jedinečná flóra i fauna. Odchod do hotela.

5. deň:
Raňajky, presun do hlavného pôsobiska Van Gogha, historického mesta Arles, kde sa každoročne konajú zvláštne býčie preteky. Pre záujemcov návšteva rímskeho amfiteátra a divadla, katedrály St. Trophime. Popoludní sa vydáme po stopách Paula Cézanna do ďalšieho typického provensálskeho mesta - Aix-en-Provence. Mestu sa hovorí aj „mesto vody“, vďaka termálnym prameňom, ktoré zlákali už Rimanov a tiež vďaka mnohým mestským fontánam. Odchod do hotela.

6. deň:
Raňajky, odpočinok v príjemnom mestečku Cassis na brehu Stredozemného mora. Pre záujemcov možnosť plavby loďou okolo „provensálskych fjordov Calanques“. Pri leteckom zájazde raňajky, celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú hĺbky až 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Ubytovanie.

7. deň:
Pri leteckom zájazde: Raňajky, presun do Nice. Odlet do Viedne a návrat domov. Pri autobusovom zájazde: Raňajky, celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú až hĺbky 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Odchod na ubytovanie.

8. deň:
Raňajky. Odchod do Monaka. Rozlohou je menšie ako londýnsky Hyde Park, no hustota obyvateľstva na meter štvorcový je najvyššia na svete. Porsche je tu viac ako bežné auto, v prístave kotvia najluxusnejšie jachty, sú tu noblesné palácové hotely a kaviarne, Casino, do ktorého je vstup prísne kontrolovaný, veľkolepé Oceánografické múzeum, kniežací palác vládnucej rodiny Grimaldiovcov (prehliadka, individuálne voľno), presun do Talianska. Ubytovanie. 

9. deň:
Raňajky. Odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (cca 22:00 h).


Ubytovanie:
Pri autobusovom zájazde 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Pri leteckom zájazde 5x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami.

Stravovanie:
Pri autobusovom zájazde 8x raňajky, pri leteckom zájazde 5x raňajky.


Doprava:
Autokar, letecky.


Celková cena zahŕňa:
AUTOKAROVÝ ZÁJAZD: dopravu luxusným autokarom, 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. 
LETECKÝ ZÁJAZD: leteckú dopravu Viedeň - Ženeva, Nice - Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, dopravu mikrobusom, resp. autobusom počas pobytu, 5x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie. 
Pri autobusovom zájazde za 1/1 izbu 295 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 
Pri leteckom zájazde za 1/1 izbu 195 EUR.

Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.