Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,20 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Moldavsko - zabudnutý kúsok Európy

Destinácia: Moldavsko
Kód zájazdu: 1105357
Cena od: 734,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

30.09.2021 4 dni First Minute 734,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Počas 4-dňového leteckého zájazdu spoznáme krásy Kišiňova, vrátime sa späť do sovietskych čas a navštívime Podnesterskú republiku, navštívime továreň na výrobu koňaku "Kvint", degustáciu vína si vychutnáme v "Krikovských pivniciach" a budeme mať možnosť navštíviť Festival vína.

Program:
 
1. deň:
Transfer na letisko do Viedne, odlet do Kišiňova.Po prílete nás čaká pešia prehliadka mesta: Alej klasikov v parku Štefana cel Mare, Víťazný oblúk, Metropolitná katedrála Narodenia Pána, budova parlamentu, mestská radnica, divadlo Mihai Eminescu a ďalšie. Na záver dňa ochutnáme večeru s typickými moldavskými špecialitami. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odchod na prehliadku Krikovských pivníc s degustáciou vína. Pivnice pozostávajú z viac ako 70 ulíc s celkovou plochou viac ako 53 ha, pričom každá ulica má veľavravný názov: "Savignon", "Cabernet" atď. Presunieme sa do regiónu Orchei Vechi. Navštívime unikátny jaskynný kláštor z 15. storočia, ako aj múzeum zobrazujúce tradičný život moldavských farmárov. Pokračujeme do jedného z najstarších moldavských kláštorov, do kláštora Curchi, ktorý sa pýši titulom "Jeden z najkrajších architektonických pamiatok Besarábie.". Návrat do Kišiňova, ubytovanie. 

3. deň:
Po raňajkách sa vrátime späť do sovietskych čias a navštívime Podnesterskú republiku. Pevnosť Tighina (Bender), pochádzajúca zo 16. storočia, postavená známym sultánom Sulejmánom. Pokračujeme do hlavného mesta tejto republiky, ktorá oficiálne nie je uznaná, do Tiraspolu. Zaspomíname si na časy ZSSR, keďže mesto vyzerá, akoby tieto časy stále pretrvávali. Návrat do minulosti nám pripomenie socha V.I. Lenina a Dom Sovietov. Spoločný obed v ukrajinskej reštaurácii. Navštívime továreň na výrobu koňaku Kvint s možnosťou ochutnávky najstarších a najčistejších alkoholických nápojov, ako i 50 ročného koňaku "Prince Wittgenstein". Návrat do Kišiňova. Fakultatívne možnosť návštevy Festivalu vín spojeného s kultúrnym programom, ochutnávkami miestnych špecialít a moldavských vín. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Doprajeme si osobné voľno a budeme nasávať atmosféru krajiny, výhodné nákupy kaviáru a iných miestnych špecialít. Poobede transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
3x ubytovanie v hoteli 3*/4*

Stravovanie:
3x raňajky, 1x večeru v typickej moldavskej reštaurácii, 1x obed v ukrajinskej reštaurácii


Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Kišiňov – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, miestnu dopravu podľa programu, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, 1x typickú moldavskú večeru a 1x obed v ukrajinskej reštaurácii, prehliadku a ochutnávku vín v Krikovských pivniciach, návštevu továrne na výrobu koňaku Kvint s ochutnávkou, služby miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 98 EUR, stravu okrem uvedenej, vstupy (okrem Krikovských pivníc a továrne na výrobu koňaku), pobytovú taxu a cestovné poistenie.