Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 9,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,22 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Bali

Destinácia: Indonézia, Bali
Kód zájazdu: 1092113
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Ostrov bohov. Toto pomenovanie si Bali rozhodne plne zaslúži. Spoznajte s nami mágiu a mystiku každodenných rituálov domorodcov, ktoré naši sprievodcovia dokonale poznajú. Skúste narátať všetky odtiene zelenej na nádherných ryžových terasách. K tomu sopky podnecujúce naše vedomie k prirodzenému rešpektu, čarovné chrámy, pláže, motorky, surfing, rafting a mnoho iného!

Program zájazdu:

1. – 2. deň:
Odlet z Viedne, aby sme si po prílete do hlavného mesta indonézskeho ostrova BALI – DENPASARU, oddýchli po ceste v kvalitnom hoteli.

3. – 4. deň:
Zoznámite sa s históriou ostrova a zasvätíme Vás do jeho z tajomných rituálov a zvykov. Povieme si, prečo je dôležité ekologické správanie a dáme si príklady z ostrova. Uvedomelý alebo zodpovedný turizmus je naša filozofia. Čerstvé tropické ovocie, aké ste možno ešte neochutnali, si môžete dať hneď po exotickej masáži priamo na pláži. Ako novinku Vám v cene zájazdu ponúkame aj dva výlety. Prvým je cesta do malej dedinky KEDONGANAN s prehliadkou typického rybieho trhu. Uvítacia večera priamo na pláži – mimo ceny výletu. Ďalším je výlet na krásnu pláž na juhu ostrova a k hinduistickému chrámu ULUWATU. Prehliadku chrámu na útesoch pri západe slnka v neustálej spoločnosti posvätných opíc zavŕšia záujemcovia predstavením rituálneho tanca KECAK. Poradie jednotlivých výletov a fakultatívnych výletov sa môže meniť.

5. – 6. deň:
V ďalších dňoch si buď doprajeme voľný program, kúpanie sa a relax na pláži, alebo absolvujeme fantastické fakultatívne výlety po ostrove. Pre záujemcov ranný presun do chrámu TANAH LOT, jeden z najznámejších hinduistických svätostánkov ostrova. Cesta pomedzi nádherné ryžové políčka. Najfotogenickejší chrám ostrova umiestnený na skale v oceáne. Presun do centra balijského umenia – mestečka UBUD. Okrem jeho prehliadky absolvujeme aj návštevu tradičného trhu. Návšteva chrámu MONKEY FOREST, umiestneného v pralese plnom posvätných opíc a tých najbizarnejších kamenných zobrazení balijských bohov. Na čo slúžia tajomné masky používané pri posvätných rituáloch? Povieme si. O tom, že Bali je skutočne ostrov sopečného pôvodu, nás presvedčí aj výlet k najväčšiemu a najposvätnejšiemu chrámu ostrova Bali – PURA BESAKIH. Presun cez hory do dedinky KINTAMANI. Zdoláme prevýšenie cca 1 200 metrov. Nádherný panoramatický výhľad na sopku GUNUNG BATUR a na jazero DANAU BATUR. Navštívime aj farmu na pestovanie najkvalitnejšej cibetkovej kávy, ktorú môžeme aj ochutnať.Návrat do hotela v Kute.

7. – 14. deň:
Voľno na pláži alebo dobrodružný fakultatívny výlet na severné pobrežie ostrova. Až pri meste SINGARAJA, v oblasti LOVINA, sa prejdeme po čiernom piesku sopečného pôvodu. A ak nám bude šťastena naklonená, uvidíme aj delfíny. Využite možnosť terapie v bazéne s týmito s úžasnými tvormi! Kúpanie sa v horúcich prameňoch uprostred pralesa v posvätnom termálnom kúpalisku umiestnenom priamo v nádhernom a fotogenickom chráme pre nás bude zaslúženou odmenou. Panoramatická cesta krížom cez ostrov. Po prehliadke chrámu na jazere DANAU BRATAN sa vydáme cestou cez malé, turizmom nezasiahnuté, dedinky. Zastavíme sa aj na miestnom trhu, kde si doplníme zásoby šťavnatého, sladkého ovocia. Návrat na hotel v Kute vo večerných hodinách. V ďalších dňoch možnosť rôznych fakultatívnych výletov. Len málo ľudí pozná Bali tak, ako my. Určite si nenechajte ujsť jeden z najkrajších raftingov sveta priamo kaňonom tropického pralesa alebo 30 kilometrov dlhý zjazd na bicykloch spod sopky, cez nádherne prírodné scenérie, autentické a turizmom nezasiahnuté dediny. Ak ste milovníkmi potápania sa, alebo to chcete vyskúšať, toto je ten správny čas! Vaši sprievodcovia sú aj certifikovanými potápačmi a poradia Vám tie najkrajšie miesta. Využite unikátnu možnosť blízkeho stretnutia s mantami obrovskými, rybami Mola Mola, alebo len obdivujte nádherné koralové steny. Ponúkame Vám aj možnosť výstupu na sopku alebo návštevu TOP monumentov na ostrove Jáva? BOROBUDUR a PRAMBANÁN, spojenú s návštevou lávovej cesty pod sopkou Merapi. Najlepšie využité dva týždne, aké sme si mohli dopriať! Odlet do Viedne. Ak však máte dosť dní dovolenky, opýtajte sa v našej kancelárii na možnosť predĺženia zájazdu. Z Bali nebudete chcieť odísť.

Trasa zájazdu:
Denpasar – Jimbaran – Tanah Lot – Ubud – Singaraja – Kintamani – Besakih

Cena zahŕňa:
Medzinárodné letenky, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie vo 4 - hviezdičkovom hoteli s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom alebo minibusom, výlety na rybí trh, do dediny Jimbaran, kde nájdeme aj skvelé sea food reštaurácie, výlet na magickú pláž na juhu ostrova a chrám ULUWATU, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:
Fakultatívne výlety, stravu, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

Príplatok:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 290 €, pri zmene na 5* hotel — 1 190 €. 

Dôležité vedieť:
Príplatok za špičkový a luxusný 5 - hviezdičkový hotel (Pullman, alebo podobný): 595 €/osoba v dvojlôžkovej izbe/pobyt.