Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,86 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Rozprávkové Švajčiarsko a ostrov kvetov Mainau

Destinácia: Švajčiarsko
Kód zájazdu: 1085492
Cena od: 229 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.08.2020 5 dní First Minute 229 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte krajinu čokolády, hodiniek, syrov, alpských jazier a rozprávkovej prírody – Švajčiarsko a prekrásny ostrov kvetov Mainau pri Bodamskom jazere.

Program :
1.deň :

odchod autobusom zo Slovenska vo večerných hodinách.


2.deň :

 v ranných hodinách príchod k Bodamskému jazeru, kde navštívite nádherný kvetinový ostrov Mainau, ktorý patrí k najväčším a bezpochyby najkrajším atrakciám Bodamského jazera. Nájdete tu nielen viac ako milión kvetov – niekoľko odrôd tulipánov, narcisov, hyacintov, ruží, ale aj vyše 250 druhov stromov – vzácne cédre a sekvoje. Kvety a kríky sú upravené do rôznych tvarov.  Vďaka priaznivej klíme tu rastú palmy, citrusovníky  a rôzne stredomorské rastliny.  Súčasťou je barokový zámok s fontánami a navštíviť budete môcť aj motýliu záhradu , prípadne mini ZOO.Po návšteve ostrova Mainau sa presuniete k Rhýnskemu vodopádu, ktorý je najmohutnejší vodopád Európy a každoročne ho obdivuje najmenej dva milióny návštevníkov.  Po návšteve vodopádov odchod na hotel, kde sa ubytujete. Nocľah.


3. deň :
po raňajkách sa zastavíte v jednom z najkrajších miest Švajčiarska - v Luzerne, kde Vás očaria uzučké uličky, stredoveké domy, pestré farby, kvety, malebné námestia.Uvidíte tu najznámejšie pamiatky mesta ako napríklad 650 rokov starý most, ktorý sa s týmto mestom neodmysliteľne spája, vodnú vežu, jezuitský kostol, františkánsky kostol, mestské hradby, pomník leva a ďalšie významné pamiatky.Ďalšou zastávkou bude zámok Obernhofen na jazere Thunersee, ktorý patrí k najkrajším zámkom Európy a je vsadený  do nádhernej prírodnej, priam rozprávkovej scenérie.V popoludňajších hodinách navštívite Bern a pozriete si najdlhšiu klenbu na svete, gotickú katedrálu, Medvediu priekopu, Bundeshaus – budovu parlamentu. Vo večerných hodinách príchod do hotela. Nocľah.


4. deň :
po raňajkách navštívite Ženevu, ktorá je centrom bankovníctva. Budete si môcť prehliadnuť historickú časť: anglické záhrady s kvetinovými hodinami, symbol mesta mohutnú fontánu, katedrálu sv. Petra, najstarší dom mesta Maison Tavel,….V prípade záujmu možnosť plavby po Ženevskom jazere, možnosť návštevy múzea hodiniek Patek Philippe. Individuálne voľno. Zastávka pri budove OSN. Krátka prestávka na fotografovanie. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.


5. deň : 
príchod autobusom na Slovensko.

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:

Nitra - cca o 20:00 hod.
Sereď - cca o 20:30 hod.
Trnava - cca o 20:45 hod.
Bratislava - cca o 21:30 hod.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Luzernu
prehliadku Bernu
prehliadku Ženevy
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse) Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
príplatok za jednolôžkovú izbu 35 € /osoba/noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
poplatok za dvoj-sedadlo 140 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )
nástupné miesta a príplatky : 
Nitra 8 € ( garantovaný zvoz )
Sereď 8 € ( garantovaný zvoz )
Trnava 8 € ( garantovaný zvoz )
Bratislava bez príplatku.
Všetky nástupné miesta budú realizované.
prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € /osoba/ noc
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Švajčiarska a Nemecka 10 € / osoba  ( rozpočítaný na počet miest v autobuse )
ostrov kvetov Mainau – 16,50 €/ osoba po skupinovej zľave
vodopády Rheinfall -  3 € / osoba po skupinovej zľave
múzeum hodiniek - 5 € / osoba po skupinovej zľave
plavba po Ženevskom jazere - 18 € / osoba
zámok Oberhofen 8 € / osoba po skupinovej zľave
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.