Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 7,75 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Saas Tall a Matterhorn

Destinácia: Švajčiarsko, Valais (Wallis)
Kód zájazdu: 1081733
Cena od: 619 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.08.2020 6 dní 619 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020 !

Cesta tam bez nočného prejazdu ! Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli s polpenziou . Uvidíte s nami miesta ako : FURKAPASS - SAAS ALMAGEL - MATTMARK - SAAS FEE - SPIELBODEN - LANGFLUH - GLETCHERGROTTE - HOHSAAS - KREUZBODEN - FURGGSTALDEN - FELSKINN - METRO ALPIN - MITTEALLALIN - ICE PAVILON - HANNING - TASCH - ZERMATT - MALÝ MATTERHORN ALEBO GORNEGRAT

Rámcový program zájazdu:
1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) . Popoludní pôjdeme cez Furkapass (2 436 m ), jeden z najvyššie položených priesmykov Švajčiarska. Zastavíme sa na vyhliadke hotela Belvedere, v ktorom susedstve sa nachádza turistický magnet tejto oblasti - ľadovec Rhonegletscher. Pokračovať budeme do údolia Saastal. Prídeme do Sass Almagel, kde sa v neskorých večerných hodinách ubytujeme po celý náš pobyt. Nocľah.


2.deň: Po raňajkách sa vydáme k priehrade Mattmark ( 2 197 m ) s najvyššie sypanou hrádzou vo Švajčiarsku, ktorá je obklopená nádhernou krajinou , ale je taktiež spojená s veľkou tragédiou , ktorá sa tu stala pred viac ako 50 rokmi a pri ktorej zahynulo niekoľko desiatok robotníkov. Potom prejdeme do Saas Fee a vyjdeme novou desaťmiestnou gondolovou lanovkou na Spielboden (2 448 m) (v karte), kde sa stretneme s prvým švišťovým rajom a ďaľšou lanovkou na Längfluh (2 830 m) (v karte). Dolu do údolia zídeme po úzkom turistickom chodníku pozdĺž ľadovca a ďalej po hrebeni panoramatickou cestou cez jazero pri horskej chate Gletschergrotte, kde sa môžeme občerstviť (cca 2,5 hod. ). Záujemci sa môžu vrátiť lanovkou. Popoludní budeme mať voľno k prechádzkam a relaxácií. Pre zdravie prospešný bude iste aj Kneippov chodník. Odvážnejší z nás sa môžu oddať adrenalínovej zábave v Adventure Forest s 280 m dlhým preletom v závese na lane nad riečkou Fee - Vispe (cca 36 CHF). Návrat do hotela autobusom alebo príjemnou pešou cestou. Večera, nocľah.


3.deň: Po raňajkách pôjdeme do Saas - Grund s kabínkovou lanovkou vyjdeme do výšky 3 146 m do konečnej stanice Hohsaas (3 200 m) (v karte), kde budeme mať priamo pred očami panorámu horských velikánov nad Saas-Fee. Nad stanicou lanovky sa prejdeme náučným chodníkom 18 Viertausendern (18 štovrtisícoviek). Každému z týchto vrcholov je venované zastavenie v podobe kamennej mohyly s najrôznejšími informáciami a zaujímavosťami. Potom zídeme do medzistanice Kreuzboden (2 405 m ) (v karte) a necháme sa okúzliť prekrásnou prírodou v podobe alpskej nádhery , malého jazierka a nám už známych zvieratiek - svišťov. Zdatnejší turisti sa vydajú na cca 3,5 hod. prechádzku tzv. alpskou kvetinovou cestou , ktorá vedie cez Almagelleralp k hornej stanici lanovky Furggstalden a odtiaľ ďalej do Saas Almagell. Ostatní zídu k autobusu do Saas Grund , odkiaľ budeme pokračovať k lanovke , ktorá nás vyvezie na Furggstalden (1 885 m) (v karte), kde sa môžete občerstviť v horskom hoteli a z terasy obdivovať krásu veľhôr. Návrat do hotela z Furggstalden pešo, lanovkou alebo na terénnych kolobežkách. Večera , nocľah.


4.deň: Po raňajkách pôjdeme do Saas Fee a odtiaľ lanovkou na Felskinn (3 000 m) ( v karte). Potom sa vydáme podzemnou dráhou Metro Alpin (cca 45 CHF), ktoré je najvyššie položeným metrom na svete. Prídeme do ľadovcového areálu Mittelallalin (3 500 m). Tunel je prerazený do úbočia hory Allalinhorn, meria 1749 metrov a prekonáva výškový rozdiel 476 metrov. Na Mittelallaline, z najvýššie položenej otáčavej reštaurácie na svete , sa nám naskytne nezabudnuteľný zážitok v podobe úchvatnej panorámy horských velikánov siahajúcich od Allalinu a Weisshornu až po masív Jungfrau. Nájdeme tu taktiež najväčšiu umelú ľadovcovú jaskyňu na svete Ice Pavilion ( 5 500 m2) (v karte) postavenú glaciologóm Benediktom Schnyderom. Ľadové sochy a tajomné modré svetlo vytvorené slnečnými lúčmi prenikajúce ľadovou masou ponúka pohľad na fascinujúci svet večného ľadu. Poobede vyjdeme na Hannig (2 350 m) (v karte), aby sme si naposledy vychutnali ľadovcovú panorámu oblasti a rozlúčili sa so svetom fascinujúcich a zároveň neúprosných horských velikánov. Pod konečnou stanicou lanovky sa nachádza ďalší sviští raj. Spiatočnú cestu si môžeme spestriť jazdou na terénnych kolobežkách (cca 10 CHF), zísť pešo (cca 1,5 hod. ) alebo sa vrátiť lanovkou. Návrat na hotel.


5.deň: Po raňajkách si uložíme batožinu do autobusu a prejdeme do ďalšieho údolia. Z dedinky Täsch prejdeme miestnymi elektromobilmi do strediska Zermatt, mesta bez automobilového provozu , ktoré sa nachádza na úpätí magickej a najkrásnejšej hory Európy - Matterhorn (3 884 m ) (cca 110 CHF) s výhľadom na blízky Matterhorn a pri dobrej viditeľnosti s dohľadom až na Mont Blanc a Jungfrau alebo výjazd zubačkou na Gornegrat (3 090 m) (cca 115 CHF) s výhľadom na najvyšší horský masív Švajčiarska - masív Monte Rosa a na ľadovce. Večer sa už vydáme cez Nemecko späť domov.


6.deň: V skorých ranných hodinách prídeme do Prahy, následne do Brna (cca 09:00 hod.) , následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom , 4 x ubytovanie v 3* hoteli, 4 x raňajky, 3 x večera, sprievodcovské služby.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 76,- eur , pobytová taxa povinná 35 CHF/osoba/pobyt (zahrňuje aj návštevnícku kartu na lanovky podľa programu) , komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.