Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Kodaň

7I8SDL02;atrakcie 7I8SDL02;ostatne 7I8SDL02;atrakcie 7I8SDL02;atrakcie 7I8SDL02;atrakcie 7I8SDL02;atrakcie
Destinácia: Dánsko
Kód zájazdu: 1072749
Cena od: 706,56 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

12.09.2020 4 dni First Minute 706,56 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4 - dňový letecký zájazd


Perex:
Symbol Kodane – malá morská víla nás už očakáva, aby poodhalila všetky svoje tajomstvá! Najdlhšia pešia zóna sveta v Kodani, plavba po kanáloch, kráľovský zámok, starodávne mesto Roskilde a katedrála s hrobmi 37 kráľov, najkrajší dánsky zámok Frederiksborg a mnoho ďalších zaujímavých miest.

Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Swechat, odlet do Kodane. Prechádzka najdlhšou pešou zónou sveta Stroget, na ktorej sa vždy niečo deje. Radničné námestie je skutočným srdcom mesta. Prejdeme sa kanálom Nyhavn – staromódnym kanálom vybudovaným pre prístup obchodníkov do centra mesta, ktorý je obklopený štítovými domami a trendy kaviarňami. Plavba po kanáloch Kodane. Kráľovský zámok Amalienborg, nádherný Frederikov Mramorový kostol, najkrajšia kodaňská fontána Gefion a zhliadneme symbol mesta Malú morskú pannu. Fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjaelland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Zastávka pri letnej rezidencii dánskej kráľovskej rodiny zámku Fredensborg. Presun do mesta Helsingor, kde si pozrieme mesto a Hamletov hrad Kronborg. Poobede návrat do Kodane. Snáď každé mesto má svoje typické symboly. Kodaň ich má hneď niekoľko a jednou z nich je bezpochyby štvrť Christiania. Čas akoby sa tu zastavil niekde v 60-tych - 70-tych rokoch. Polorozpadnuté domy pomaľované grafitmi, pouličné lampy s vlajúcimi umelými kvetinami. Život ide iným tempom, no rozhodne sa tu nudiť nebudeme. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Charlottenborg – Kráľovská akadémia umenia, zámok Christiansborg a Carlsbergová glyptotéka. Vychutnáme si pohľad z Okrúhlej veže na vrch ktorej sa dostaneme po šikmej plošine. Zámok Rosenborg s dánskymi korunovačnými klenotmi, Národná galéria, návšteva kostola Krista Spasiteľa a druhej najstaršej severskej univerzity. Ochutnáme národný alkohol Akvavit alebo pivo Tuborg v najstaršej kodanskej krčme. Vo večerných hodinách možnosť prehliadky Planetária Tycho Brahe. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Návšteva Grundvikovho kostola, Skanzenu a pivovaru Carlsberg. Individuálne voľno. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
Termín: 09.04. - 12.04. - 3x polpenzia, termín: 12.09. - 15.09. - 3x raňajky

Poznámka:
V termíne 09.04. - 12.04. sa pripojíme ku skupine zájazdu Veľký okruh Dánskom. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. 

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 3x večeru v termíne 09.04.-12.04, autokar počas druhého dňa zájazdu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 135 EUR, vstupy, cestovné poistenie, prepravu počas pobytu v Kodani okrem uvedeného.