Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,54 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Perly Dalmácie a poklady UNESCO

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1072032
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Vo neskorších popoludňajších hodinách odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto). Cesta do Chorvátska.


2. deň:

Ráno prídeme na Makárskú riviéru , kde sa ubytujeme a zvyšok dňa strávime odpočinkom na pláži. Táto slnečná perla pobrežia je obklopená priezračným Jadranským morom a leží pod štítmi veľkolepého horského masívu Biokovo.


3. deň:

Celodenná relaxácia pri mori, fakultatívne možnosť výletu do Šibeniku (UNESCO) (cca 250 HRK), ktorý je považovaný za najlepšie chránený prístav na Jadrane a je obklopený 240 ostrovmi. Uvidíme katedrálu sv.Jakuba, najvýznamnejšiu renesančnú stavbu v zemi, niekdajšie opory mestského opevnenia - pevnosti sv. Anny, sv. Jana a pevnosť Šubičevac. Po prehliadke zavítame do chorvátskeho Národného parku Krka, ktorý sa skladá zo sústavy kaskád a vodopádov, pod ktorými sa budeme môcť vykúpať. V parku je tak isto aj vidieť približne 860 druhov rastlín a niekoľko živočíšnych druhov. Návrat na ubytovanie, nocľah.


4. deň:

Odídeme do Dubrovníka (UNESCO) perly Jadranu , o ktorom írsky dramatik G.B. Shaw prehlásil, že Ten, kto hľadá raj na zemi, musí navštíviť Dubrovník . Historické centrum mesta pochádza z neskorého stredoveku, až do dnešnej doby sa dochoval charakter jedinečného mestského celku obklopeného hradbami. Napriek tomu, že mesto bolo veľmi zničené zemetrasením v roku 1667, podarilo sa v Dubrovníku zachovať gotické, renesančné a barokové kostoly, kláštory, paláce a fontány. Prejdeme si jeho úzke krivolaké uličky a kostoly lemované námestím. Najkrajší pohľad na mesto a prístav sa nám však naskytne z prstenca širokých mestských hradieb. Návrat na ubytovanie, nocľah.


5. deň:

Dnešný deň navštívime jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk nie len v Chorvátsku, ale v celej juhovýchodnej Európe, antické mesto Salona (UNESCO), kde dve tisíc starý areál ponúka podhľad na pamiatky troch kultúrnych epoch - antiky , starokresťanskej kultúry aj ranného stredoveku. Potom prídeme do Splitu (UNESCO), mesta so značným množstvom kultúrnych pamiatok. K jeho pozoruhodnostiam patrí archeologické, etnografické, námorné, prírodne historické múzeum, galéria a v neposlednej rade Diokleciánov palác. Popoludní sa zastavíme v Trogire (UNESCO), meste, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest na Jadrane, so skvostnou románskou katedrálou sv. Vavrinca. Úzke uličky, malé námestie nás budú zvádzať k posedeniu v niektorej z množstva taverien a k vychutnaniu jedinečnej atmosféry mesta chorvátskych kráľov. Popoludní návrat na ubytovanie.


6. deň:

Voľný deň k relaxácii pri mori, fakultatívne poldenný výlet do pohoria Biokovo (cca 250 HRK).


7. deň:

Očarujúcu atmosféru orientu budeme nasávať v meste Mostar (UNESCO), ktorého symbolom je dnes už replika starého tureckého mostu cez rieku Neretvu. Prechádzať sa budeme krivolakými uličkami s dielňami kovotepcov, rozsiahlou tržnicou a okolo mešít s vysokými štíhlymi minaretmi. Navštíviť Mostar a neochutnať pravú tureckú kávu servírovanú v tradičnej džezve. Návrat na ubytovanie.


8.deň:

Voľný deň k relaxácií pri mori.


9.deň:

Odjazd v ranných hodinách. Cestou domov zavítame do najznámejšieho Národného parku Plitvické jazerá (UNESCO), ktorý patrí k najúchvatnejším prírodným scenériam v Európe. Než sa vody Proščanského jazera zmení v rieku Koranu a dotečie do mora, prekonajú výškový rozdiel viac než sto päťdesiat metrov, pretnú šestnásť jazier a vytvoria bezmála stovku vodopádov. To všetko len na siedmych kilometroch. Po prehliadke odjazd domov.


10.deň:

Príchod do Brna/Viedne v skorých ranných hodinách a následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava autobusom, 7 x ubytovanie v 2-4 lôžkových apartmánoch, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 120,-€, 7 x polpenzia 120,-€, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 100 € + služby miestneho sprievodcu v Dubrovníku (cca 120 HRK). Ubytovanie v apartmánoch : AP 2/3 - pre 2 osoby, kuchynský kút, soc.zariadenie, možnosť prísteľky pre 3.osobu, AP 4- pre 4 osoby, 2 samostatné izby, spoločný kuchynský kút a sociálne zariadenie.


Názor CK:
Zájazd za krásami a pokladmi Chorvátska ! ŠIBENIK - DUBROVNÍK - SALONA - SPLIT - TROGIR - MOSTAR - BIOKOVO - PLITVICE