Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Bosna a Hercegovina - Kalifornia Európy

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1070692
Cena od: 689 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

09.05.2020 7 dní 689 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné mieste). Cesta cez Rakúsko, slovinský Maribor a chorvátsky Záhreb do oblasti Národného parku Una, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od chorvátskej hranice a spolu s Plitvickými jazerami tvorí partnerstvo pre ideálny pobyt v nádhernej prírode. Ubytujeme sa v meste Bihać v údolí smaragdovo sfarbenej rieky Una medzi horami Plješevica a Grmeš.


2. deň:

Po raňajkách sa budeme venovať rieke Una, ktorej hlavnou atrakciou sú neuveriteľne krásne a romantické vodopády. Najväčší sa volá Štrbački Buk. Okolo vodopádov vedie drevený chodník s vyhliadkovými terasami. Potom už budeme smerovať na juh. V podvečer prídeme do prímorského letoviska Neum na pobreží Hercegoviny. Ubytujeme sa vo wellness hoteli len pár minút chôdze od pláže, kam sa pohodlne dostaneme výťahmi. K dispozícií nám bue tak isto aj bazén. Nasledujúce dni strávime v oblasti západnej Hercegoviny prezývanej aj Kalifornia Európy. Večera v hoteli, nocľah.


3. deň:

Po raňajkách pôjdeme cez prírodný park Hutovo blato, ktorý má 7 500 ha močiarov a vody a patrí k najlepším rezerváciam vtáctva. Presunieme sa do katolíckeho pútneho miesta Medjugorje, kde sa v júni 1981 panna Mária zjazvila deťom. Pozrieme sa do kostola sv.Jakuba. Potom nás už čaká degustácia vín. Cestou do hotela budeme mať možnosť absolvovať príjemnú prechádzku k vodopádom Kravica, ktoré sú 29m vysoké a 100m široké a ich krása je veľkým turistickým lákadlom. Využitie wellness v hoteli. Večera a nocľah.


4. deň:

Dnešný deň zamierime do kláštorného komplexu Tvrdoš s kostolom s freskami zo 16.storočia. Ale ešte staršia je však história vinných pivníc , v ktorých zdegustujeme typické červené vína Vranac, Cabernet Sauvignon a Merlot, ale taktiež aj biele vína. Mnísi sú držitelia ocenenia najvyššieho , ktoré je akýmsi vinárskym Oskarom. Popoludní budeme na korze v pešej zóne v neďalekom Dubrovníku, ktorého celé historické centrum tvorí pešiu zónu s mohutnými hradbami , z ktorých budeme mať Jadran stále na očiach. Po návrate do nášho hotela relax v bazénoch a večera v hoteli.


5. deň:

Po raňajkách nás čaká posledná vinárska zastávka. Po prehliadke pivnice zdegustujeme taktiež sekt spolu so syrom a šunkou a ochutnáme aj domáci Uštipák. Potom sa rozlúčime s hercegovskou riviérou. Prídeme do mestečka Počitelj označovaného za perlu Hercegoviny. Zastavíme sa u dervišského kláštora Tekija, ktorý sa nachádza priamo pod skalou, z ktorej vyviera rieka Buna. Len pár kilometrov odtiaľ sa nachádza hlavné mesto Hercegoviny Mostar, kde už názov napovedá, že uvidíme jeho najväčšiu atrakciu Starý most, ktorý spolu s osmanskou zástavbou vytvára neopakovateľnú atmosféru západu a východu. Aj keď staré mesto, ktoré je na zozname UNESCO, počas občianskej vojny značne utrpelo, sami sa presvedčíme, že vďaka rekonštrukcii mesto zase získava späť celý svoj pôvab späť. Potom už budeme prechádzať západnou častou Hercegoviny, ktorej hornatá časť je podobnejšia svojej severnej sestre Bosne. Cez Jablanicu, mestečko v údolí rieky Neretvy, prídeme do hlavného mesta Bosny a Hercegoviny, v ktorého centre sa ubytujeme. Sarajevo - mesto, v ktorom bol v júni 1914 spáchaný atentát na následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda d'Este, je označované za malý Istanbul, ale aj Jeruzalem Európy. Večera, nocľah.


6. deň:

Dopoludnia venujeme prehliadke Sarajeva. Mesto budované za tureckého panstva, patrí k najkrajším europskym hlavným mestám. V histrickom centre mesta objavíme bývalú radnicu a novorenesančné Národné divadlo. Popoludní prejdeme zo starého mesta gondolovou lanovkou na horu Trebevič. Za necelých 12 minút nás vyvezie moderná nová lanovka na jednu z troch hôr, kde prebiehali Olympijské hry. Odmenou nám bude nádherný výhľad na mesto. Večer voľno k návšteve centra mesta.


7.deň:

Po raňajkách sa na vlastné oči musíme presvedčiť o náleze pyramíd - Pyramída slnko a Pyramída Mesiaca v blízkosti mestečka Visoko, o ktorom pred 15 rokmi málokto vedel. Pyramída Slnko je najväčšia na svete a sami si môžete overiť teóriu bosňanského archeológa a objaviteľa Semira osmanagiča, že pyramídy slúžili v prehistórií ako zdroj pozitívnej energie. Potom už budeme prechádzať krajinou strednej Bosny a ďalej cez Chorvátsko a Maďarsko naspäť domov. Do Brna / Viedne prídeme po polnoci . Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 6 x ubytovanie v 4* hoteloch, v Sarajevu v 3*, 6 x raňajky, 5 x večera, 3 x degustácia vín s občerstvením, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, pobytové taxy, príplatok za 1/1 izbu 126,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu . Predpokladaná čiastka na vstupy cca 30 €.


Názor CK:
Exkluzívny zájazd za poznaním a za vínom ! Novinka roku 2020! Uvidíte s nami miesta ako : NÁRODNÝ PARK UNA - BIHAČ - STRBAČKI BUK - NEUM - HUTOVO BLATO - MEDJUGORJE - VODOPÁDY KRAVICA - TVRDOŠ - DUBROVNÍK (UNESCO) - POČITELJ - TEKIJA - MOSTAR (UNESCO) - JABLANICA - SARAJEVO (UNESCO) - TREBEVIČ - VISOKO