Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Dánsko - ostrovné kráľovstvo

Destinácia: Dánsko
Kód zájazdu: 1070005
Cena od: 539 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.07.2020 7 dní 539 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Zaujímavý obľúbený zájazd za poznaním Dánskeho kráľovstva. Navštivíme Kodaň, kráľovské zámky , prejdeme najdlhším visutým mostom Európy Veľký Belt, zoznámime sa s pamiatkami Vikingov a preskúmame krásy Jutského poloostrova až na najsevernejší výbežok k mysu Grener do dedinky Skagen s typickými žltými domčekmi. Cestou späť najstaršie mesto Dánska, stredoveké Ribe.

Kodaň - Roskilde - Frederiksborg - Helsingor - Storebaeltsbroen (Velký Belt) - Odense - Limfjord - ostrov Mors - Aggersborg - Hirtshals - mys Grener - Skagen - Aalborg - Lindholm Hoje - Arhus - Ribe

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odchod z Bratislavy v poobedňajších hodinách (vlakom,linkovým autobusom) do Prahy (hlavný autobus). Prekročenie hraníc a cesta luxusným klimatizovaným autobusom cez Nemecko s pravidelnými prestávkami. 2.deň: V skorých ranných hodinách nalodenie na trajekt do dánskeho prístavu Gedser. Príjazd do Kodane. Celodenná prehliadka mesta, kráľovský palác Rosenborg s korunovačnými klenotmi, palác Amalienborg, oficiálne sídlo kráľovskej rodiny, kráľovská garda s kožušinovými čapicami, najznámejšia socha Dánska Malá morská víla. Prechádzka historickým centrom, kostoly, budova radnice, starý prístav Nyhavn s farebnými krčmičkami a atmosférou starých časov. Návrat na hotel.

3.deň: Ráno odchod do Roskilde, mesta založeného v 10. storočí Vikingami, prvé hlavné mesto Dánska, Staré mesto, veľkolepá katedrála (UNESCO), Múzeum vikingských člnov. Prejazd k monumentálnemu zámku Frederiksborg s rozľahlými barokovými záhradami. Pokračujeme do Helsingoru, prehliadka hradu Kronborg (UNESCO), kde sa odohráva najslávnejšia dráma Williama Shakespeara - Hamlet. Večer individuálne možná ochutnávka dánskych pivných špeciálov (možnosť výberu z cca 60 čapovaných pív), nočný život Kodane.

4.deň: Po raňajkách opustíme oblasť Sjaellandu a cez Veľký Belt , najdlhší visutý most v Európe (17 km), spojujúci ostrov Sjaelland a Fyn, pokračujeme do Odense, rodisko Hansa Christiana Andersena, navštívime jeho rodný dom, múzeum (rukopisy, pracovňa), vo voľnom čase možnosť návštevy stredovekého jadra mesta. Oblasť severného Jutska, zátoky a ostrovčeky Limfjordu, ostrov Mors- krásne scenérie fjordu, piesočné duny a kultúra krajiny dánskeho vidieka.

5.deň: Pokračujeme ďalej na sever, prehliadka Aggersborg, jedinečná kruhová pevnosť z dôb Vikingov. Hirtshals, návšteva jedinečného akvária Severného mora, potom najsevernejší výbežok Jutského poloostrova - mys Grener , úchvatné pohľady na sútok dvoch morí, krásne piesočné pláže, duny, vojenské bunkry, majáky. Na záver dňa mestečko Skagen , s typickými žltými domami. Odjazd na ubytovanie.

6.deň: Mesto založené Vikingami Aalborg, dopoludnia prehliadka Starého mesta, radnice, katedrály. Historické múzeum, Kunstmuseum s veľkolepou zbierkou dánskeho a európskeho moderného umenia. Prejdeme k najväčšiemu dánskemu cintorínu v Lindholm Hoje. Odtiaľ do Arhusu k návšteve skanzenu Den Gamble By - typické kupecké dánske mesto. Na záver najstaršie mesto Dánska, stredoveké Ribe, bludisko dláždených ulíc, domy, radnice alebo najmenšia dánska krčmička. Odchod cez Nemecko späť domov.

7.deň: Príchod v ranných hodinách , následne z Prahy opäť (vlakom, linkovým autobusom) do Bratislavy.

Recenzie klientov:
Minulý rok sme boli s toruto cestovkou po prvýkrát a boli sme nadmieru spokojní... vrelo môžeme odporúčať Tibor a Marianna Mayer


Základná cena zahŕňa:
transfer z Bratislavy do Prahy (vlakom alebo linkovým autobusom tam aj späť) doprava luxusným autobusom do Dánska, trajekt Rostock - Gedser, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 125,-€/osoba ,vstupné , výlety, komplexné cestovné poistenie.