Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:

Vietnam - Laos - Kambodža

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1055608
Cena od: 3 399 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

27.02.2020 18 dní Last Minute 3 399 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO HANOJA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

2: PRÍLET DO HANOJA
Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Nocľah v Hanoji.

3: HANOJ
Raňajky. Celodenná prehliadka Hanoja s návštevou Chrámu literatúry, ktorý sa stal prvou vietnamskou univerzitou, Pagody jediného stĺpu, areálu Ho Chi Minhovho mauzólea s chalúpkou strýčka Ho. Popoludní prehliadka jazera Hoan Kiem a priľahlej koloniálnej štvrti, chrámu Ngoc Son, mosta The Huc. Jazda rikšami po meste. Večer návšteva predstavenia vodných bábok. Nocľah v Hanoji.

4: LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU
Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi, plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obed z darov mora na palube lode. Počas plavby budete mať možnosť vyskúšať si prípravu tradičného vietnamského jedla. Možnosť plavby na pramici s preplávaním morského tunela do priepasti Luon. Príležitosť na kúpanie v mori na ostrove Ti Top, z ktorého vrcholu je krásna vyhliadka na panorámu zátoky. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

5: ODLET DO STREDNÉHO VIETNAMU
Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Návšteva jaskyne Sung Sot. Popoludní vylodenie a cesta na letisko v Hanoji. Odlet do Da Nangu. Transfer do Hoi An, nocľah v Hoi An.

6: MESTO TISÍCOK LAMPIÓNOV HOI AN, NEBESKÝ PRIESMYK
Raňajky. Prehliadka uličiek historického Hoi An s návštevou krytého japonského mostu, dreveného domu Phung Hung a čínskeho fuťienskeho domu. Odchod do Da Nang, návšteva Čamského múzea s unikátnymi exponátmi hinduistickej čamskej kultúry. Pokračovanie cez priesmyk Hai Van do Hue. Nocľah v Hue.

7: CISÁRSKE MESTO HUE
Raňajky. Doobeda plavba po Voňavej rieke k pagode Thien Mu a hrobke cisára Minh Manga. Popoludní prehliadka Zakázaného purpurového mesta a chrámu cisárskych predkov. Nocľah v Hue.

8: ODLET DO LAOSU
Raňajky. Odlet z Da Nangu do Luang Prabangu s prestupom v Hanoji. Transfer do hotela, nocľah.

9: DELTA MEKONGU, PRECHÁDZKA DŽUNGĽOU
Raňajky. Prehliadka Luang Prabang s chrámom Wat Visoun so známou melónovou stúpou That Pathum, Wat Xieng Thong, Wat Mai s majstrovsky vyrezávaným stĺporadím a chrámového komplexu na vŕšku Phu Si. Plavba po Mekongu, prechádzka džungľou s možnosťou kúpania sa vo vodopádoch Tat Kuang Si s neskutočne azúrovou vodou, následný odchod späť do Luang Prabang. Nocľah.

10: KRASOVÁ OBLASŤ VANG VIENG
Raňajky. Odchod do Vang Vieng, ktorý leží v scénickej krasovej oblasti. Ubytovanie a nocľah.

11: HORSKÉ KMENE, VIENTIANE
Raňajky. Odchod do Vientiane. Cesta prechádza divokou horskou krajinou a patrí k najscénickejším ázijským cestám. Cestou zastávky v dedinách horských kmeňov. Po príchode do Vientiane krátka prehliadka: návšteva stúpy That Luang a chrámov Wat Sisaket a Haw Phra Kaew. Nocľah vo Vientiane.

12: ODLET DO KAMBODŽE
Raňajky. Odchod na letisko, odlet do Siem Reap. Transfer do hotela, nocľah v Siem Reap.

13: ANGKOR WAT – STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI
Raňajky. Celodenná prehliadka areálu Angkor: prehliadka zrúcanín hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Thom, chrámu Bayon, kde na Vás pozerajú obrovské tváre bódhisattvy Avalókitéšvaru, chrámu Ta Prohm, ktorý bol ako jediný ponechaný napospas majestátu nespútanej prírody. Neskoro popoludní návšteva Angkor Wat, kedy zapadajúce slnko dokresľuje detaily tohto najväčšieho hinduistického chrámu našej planéty. Nocľah v Siem Reap.

14: DOKONČENIE PREHLIADKY ANGKOR WAT, PRECHÁDZKA DŽUNGĽOU
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke areálu Angkor, vrátane vzdialeného chrámu Banteay Srei. Cestou možnosť prehliadky výroby palmového cukru. Ďalej Kbal Spean - „rieka tisícich znamení“, príjemný trekking do džungle. Popoludní navštívite chrámy Prasat Kravan a Pre Rup. Večerom návrat do hotela. Nocľah v Siem Reap.

15: PHNOM PENH
Raňajky. Odchod cez Kampong Thum do hlavného mesta Kambodže. Popoludňajšia prehliadka mesta: návšteva areálu Kráľovského paláca so Striebornou pagodou, najstaršieho chrámu mesta Wat Phnom, pomníka vietnamského oslobodenia, bulváru Norodoma Víťazného oblúka. Nocľah v Phnom Penh.

16: CEZ VIETNAMSKÚ HRANICU
Raňajky. Ranná návšteva múzea Tuol Sleng, bývalého väzenia Červených Khmérov. Odchod krajinou dolného povodia Mekongu na hraničný prechod v Bavete, prejazd do Vietnamu. Pokračovanie do Saigonu. Nocľah v Saigone.

17: HO CHI MINH CITY (SAIGON)
Raňajky. Dopoludnia prehliadka Saigonu s návštevou katedrály Notre Dame, historickej budovy pošty a pagody Thien Hau. V neskorých popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Hanoj, Saigon - Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravu Hanoj - Da Nang, Da Nang - Luang Prabang, Vientiane - Siem Reap
15 x ubytovanie v hoteloch 3* s polpenziou (raňajky, obedy)
program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu CK a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
dvojvstupové vízum do Vietnamu (o vízum možné požiadať prostredníctvom CK za poplatok 120,- EUR)
vízum do Laosu 30,- USD (vybavuje sa na mieste, 1 fotografia so sebou)
vízum do Kambodže 30,- USD (vybavuje sa na mieste, 1 fotografia so sebou)
fakultatívne výlety
prepitné 45,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň